top of page

מהו הטיפול הקרניו סקראלי

CARNIO SACRAL THERAPHY

הטיפול הקרניו סקראלי הוא טיפול עמוק, המטפל ברבדים העמוקים ביותר של הגוף.
השיטה מבוססת על עקרונות מתחום האוסטאופטיה, עוסקת בעיקרה בשחרור של רקמת החיבור העמוקה של מערכת העצבים המרכזית . המטפלים בתפיסה מאמינים מאוד בחיבור בין הגוף והנפש, ובעת הצורך - מחברים רובדים רגשיים במהלך הטיפול.


הטיפול הקרניו סקראלי אינו פולשני, הוא בטוח, ומתאים לכל הגילאים - מתינוקות ועד קשישים, ולמגוון רחב של בעיות, מכיוון שבטיפול אנחנו למעשה מעודדים את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף.

איך השיטה עובדת?

בטיפול הקרניו סקראלי אנחנו מאתרים  את שורש  הבעיה ממנה סובל המטופל דרך המערכת הקרניו סקראלית (ולא רק את הסימפטומים מהם הוא סובל), ובכך מאפשרים ריפוי אמיתי ועמוק של הבעיה, ולא רק הקלה של המצב או פתרון סימפטומים בלבד.

Head Massage

מה קורה בטיפול בפועל?

הטיפול  והמגע עצמו נעשה בשני מוקדים עיקריים שעיקרם הנעה עדינה מאוד של נוזל המוח וחוט השידרה.

עצמות הקרניום (קרניו) - גולגולת, פנים ולסת. מגע על עצמות הגולגולות השנות ועבודה בתוך הפה והלסת.

הסקרום ( סאקרל )- עצם העצה, עצמות האגן. 

הנעת  הנוזל במוקדים האלה משפיע על כל מערכת העצבים המרכזית והנוזל התוך שדרתי .

הטיפול מתבצע בשכיבה על מיטת טיפול, בלבוש מלא. 

ראשית אני מראיינת אותך ושומעת מה הסיבה שבגללה הגעת לטיפול. 

בהמשך, אני מבצעת אבחון של המערכת הקרניו סקראלית דרך מגע עדין, לאורך כל הגוף, המאפשר לי לקבל תמונת עומק של תפקוד המערכת. לאחר תהליך האבחון אני מטפלת במגוון של טכניקות, שהמטרה העיקרית היא לשחרר את רקמת החיבור העוטפת את מערכת העצבים המרכזיתמרבית המטופלים מרגישים רגועים מאוד, ובהרבה מקרים אף נרדמים.

הטיפול עצמו נעים ובאמצעות מגע עדין אני מטפלת ומעודדת את הגוף לעשות את מה שהוא יודע - לרפא את עצמו. 

לפעמים כתוצאה מהטיפול מרגישים תנועה בגוף, שינוי בטמפרטורה ומעט מתח.
ייתכן שבמהלך הטיפול יעלו רגשות וזכרונות שונים, ואנו נשתמש בהם בכדי לעודד את הרקמה ואותך המטופל לשחרור רגשי.

בדרך כלל מטופלים מרגישים רגועים יותר, קלילים יותר, חיוביים יותר ועם מחשבה צלולה יותר.
מתח, כאבים פיזיים ומועקות נוטים להיחלש ואף להיעלם.
לפעמים, כתגובה לטיפול, מרגישים מגוון תופעות כמו: עייפות יתר, ערנות יתר, יובש בפה, השתנה מוגברת, כאבים מסוימים - אך לרוב לאחר 24 עד 48 שעות מהטיפול, תופעות אלו נעלמות, ומרגישים הרבה
יותר טוב.


למעשה, המערכת הקרניו סקראלית, כחלק ממערכת עצבים מרכזית,  משפיעה על כל התפקודים שלנו בחיים.  חוסר איזון במערכת משפיע ישירות על המוח וחוט השדרה, ולכן חווים קושי בתפקוד התנועתי, החושי, השכלי והרגשי.

המערכת הקרניוסקרלית משפיעה ומושפעת מכל חלק ומבנה בגוף.

במערכת יש ריתמוס, תנועה, המשתקפת דרך‬ ‫פעימות קצובות, אשר מטפלים מוסמכים מסוגלים לחוש בכל מקום בגוף. כאשר התנועה‬ ‫הקרניו סקראלית מלאה, חלקה וקצבית זהו סימן לחיוניות ובריאות.

תנועה קרניוסקרלית‬ ‫מוגבלת נוצרת מתוך חוסר איזון  באזור מסוים, ומובילה למחלה או לתפקוד לקוי.‬
מכיוןן שמעטפות מערכת עצבים מרכזית הינן רקמת חיבור (Fascia), הנמצאות בכל מקום בגוף: מסביב לאיברים פנימיים (ויסצרה), שרירים ובתוך מפרקים, ניתן לחוש את הפעימה הקרניו-סקראלית בכל אזור בו יש רקמת חיבור.

בעזרת טכניקות הערכה ו"האזנה" לריתמוס הקרניו סקראלי, יצליח המטפל לזהות אזורים של מתח,‬ ‫כיווץ,  או תפקוד לקוי, ויצליח לתת טיפול מיטבי דרך פרוטקול עשרת הצעדים, The Ten Steps Protocol.
‫טיפול בתפיסת ה קרניו-סקראל‬ ‫מאפשר לגוף להגיע חזרה לבריאות מיטבית, להשיב את התנועה האיכותית, המלאה והקצבית, כדי לרפא פציעות קיימות, כמו גם‬ ‫דפוסים וטראומות פיזיקאליות ואמוציונאליות שנגרמו בעבר. 

הטיפול מתאים 

בעיות אצל פגים ותינוקות (חוסר שקט, כאבי בטן, ריפלוקס), בעיות למידה והתנהגות, CP, אוטיזם, כאבים כרוניים שונים, בעיות בתנועתית,  גזים,  אי שליטה בשתן, עצירות, מפרקים נוקשים, מיגרנות וכאבי ראש, דכאון וחוסר אנרגיה, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות שינה, בעיות במערכת החיסונית,בעיות הקשורות לרצפת אגן (נשים וגברים), גיל המעבר, מחזור, בעיות במפרק הלסת ועוד ועוד... 

טיפול זה יעיל למגוון רחב של בעיות, אף המורכבות ביותר, .הגוף שלנו בנוי לרפא את עצמו!


למעשה שיטה יחודית זו יוצרת שינויים חיוניים ארוכי טווח ובזכותם, לרב, הסימפטומים  נעלמים כליל.

מה נותן השילוב שבין שיטת הג'ירוטניק ולבין הטיפול הקרניו סאקרל:

שתי השיטות רואות את הגוף כיחידה הולסטית שעובדת באופן מורכב מלא ברבדים. שתיהן  מציעות לגוף נתיב חדשה לתנועה. בשתיהן הגוף מקבל את הכלים לאיזון ומוצא את דרכו לארגן  את עצמו מחדש בעצמו  . הגוף הוא חכם יותר ממה שאנחנו נותנים לו קרדיט   . 

התנועות ממנו מורכבת שיטת הג'ירוטוניק  הן אותם תנועות שקיימת בגוף  באופן טבעי וניתן להרגיש אותה במקצב הקרניו סאקרלי .

השיטות   מדברות ממש  באותה  השפה- שפה שהגוף אוהב ומשמחת אותו  . 

 

Reiki Treatment
bottom of page